• Advertisement

Jak wyłączyć Pstryk aparatu?

Masz problem to pytaj! Znasz rozwiązanie to odpowiadaj!

Jak wyłączyć Pstryk aparatu?

Postprzez master22 » 29 Mar 2011, 12:06

Czy można w jakis sposób wyłączyć dźwiek w aparacie? może przez jakiś inny program?
master22

Has thanked: 1 time
Have thanks: 0 time

Advertisement

WIDZIAŁEŚ GO?!

Re: Jak wyłączyć Patryk aparatu?

Postprzez nasciturus » 24 Kwi 2011, 10:09

Przyłączam się do zapytania.
nasciturus

Has thanked: 0 time

Re: Jak wyłączyć Pstryk aparatu?

Postprzez malcolm » 27 Kwi 2011, 21:47

i ja się przyłączam... dźwięk jest bardzo irytujący i nie do przyjęcia np. w czytelni, kiedy chce zrobić foty książce,zamiast kserować ;)
malcolm

Has thanked: 0 time

Re: Jak wyłączyć Pstryk aparatu?

Postprzez mobi » 28 Kwi 2011, 00:07

Tutaj macie poradnik usera HAQER z mojego innego forum lgswift.pl, powinno to działać na wszystkich Androidach:

Zapewne denerwowało was to, że przy robieniu zdjęcia było słychać dźwięk migawki, co praktycznie uniemożliwiało dyskretne zrobienie zdjęcia. Jednak był na to sposób i udało się ten dźwięk usunąć:

1.Uruchamiasz root explorer i wchodzisz do: system/3rd_party/ArcSoft/Camera
2. Usuwasz wszystkie pliki dźwiękowe z tego folderu.

Lecz po zastosowaniu się do tego poradnika dźwięki znikły tylko z systemowego aparatu, a w aplikacjach alternatywnych (np. lgCamera, Camera Fun, etc.) dalej słychać było dźwięki migawki i nagrywania. No i tu z pomocą przyjdzie mój króciutki poradnik, który pozwoli pozbyć się tego problemu :) Od razu zaznaczam że jest to całkowicie mój poradnik, aczkolwiek mógł ktoś wcześniej na to wpaść, ale nigdzie nie znalazłem.
A więc do roboty ;)

Wymagania:
-Root Explorer no i oczywiście zrootowany telefon

Co należy zrobić:
1. Wchodzimy Root Explorerem po kolei do następujących folderów:
system -> media -> audio -> ui
2. W folderze wyszukujemy pliki camera_click.ogg oraz VideoRecord.ogg i zmieniamy ich nazwę, bądź je usuwamy
(lepiej zmienić nazwę, bo gdy te dźwięki byłyby nam potrzebne to wystarczy z powrotem zmienić nazwę na domyślną).
Ja u siebie zmieniłem nazwy dopisując zero na końcu nazwy pliku (przed rozszerzeniem .ogg)

Efekt:
W aplikacjach robiących zdjęcia i filmy nie usłyszymy już irytujących dźwięków migawki i nagrywania.
Zapewniam, że poradnik na pewno jest skuteczny i bezpieczny (testowane u mnie i u kolegi).

Jeśli pomogłem, mile widziany plusik w nagrodę ;)

PS.: Testowane na 2.1 niebrandowanym.
W razie pytań możecie śmiało pisać tu w temacie.
Pozdrawiam, HAQER

tutaj link do całej dyskusji: http://www.lgswift.pl/tunning-i-poradni ... t7152.html
Nortel 1822 -> SE T10 -> SE T20 -> Sony J70 -> SE P1i(zalany) -> Samsung Solid B2100(żyje) -> Motorola Defy -> Motorola Razr i(zalany) -> Motorola Moto G :)
Motorola Moto G 8GB Quadrant St - 8063 pkt. Antutu - 17449 pkt.
Image
mobi
Administrator

Has thanked: 1 time
Have thanks: 6 times

Wróć do Problemy i Rozwiązania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości